رویش سبز افغانستان
اندیشه ی سبز ، رویش سبز ، افغانستان سبز
 
در این نشت صمیمی جناب آقای راغی رئیس محترم کنسولگری، سکرترآقای اکبرزاده معاون اول، آقا ی حسینی مسئول بخش فرهنگی واعضای گروه رویش سبز افغانستان حضور داشتند.
گفت و گو با عرض تبریک به جناب آقای راغی جهت انتصاب به این سمت و همچنین اشاره به جایگاه کشاورزی و برشمردن ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در کشور افغانستان توسط خانم حیدری مدیر کارگروه کشاورزی شروع شد. پس از آن نیزخانم خاوری یکی از اعضا، ضمن معرفی گروه، گزارشی از فعالیت ها و طرح های در حال اجرا تا به امروز و دستاوردهای حاصل از این فعالیت ها ازجمله پرورش قارچ، کاشت زعفران در هرات و... را ارائه نمود.
جناب آقای راغی با ابراز خوشحالی از دیدار با رویش سبز افغانستان وهمچنین تحسین اعضا جهت اجرای این طرح ها به ویژه پروژه ی پرورش قارچ دکمه ای گفت: امروزه عرصه ی زراعت یکی از عرصه های مهم در سیاست و اقتصاد کشورها میباشد وبه دنبال آن امنیت غذایی یکی از مسائل پراهمیت در دیپلماسی نوین در دنیا قرار دارد.
و در ادامه نیز اضافه کردن که دو جزء کاملا نا متناسب یعنی روند افزایش جمعیت کره زمین ومحدودیت وکمبود منابع وظرفیت های طبیعی وتولیدی، موضوع امنیت غذایی را به عنوان یکی از دغدغه های کلان درسطح کشورها برجسته کرده است. در نتیجه کشوری که تولید کننده مواد غذایی باشد؛به مراتب جایگاه ویژه ای در منطقه و جهان خواهد داشت.
همچنین موضوع ایجاد انگیزه درنیروی جوان را دارای اهمیت دوچندان خواند.
وی دراین رابطه افزود ازجمله برنامه های کنسولگری ایجاد یک اتاق فکراست. به گونه ای که ازهر جمعی از گروه های دانشجویی و علمی ونخبگان رشته های مختلف، نمایندگانی در این اتاق فکر حضور یافته و طی نشست های علمی و تخصصی و برگزاری سمینارهای کاربردی و پژوهشی، بستری مناسب برای اجرایی کردن طرح ها وایده های این افراد ایجاد گردد.
در این گفت وگوها اعضای گروه رویش ضمن معرفی خود، طرح ها وایده های پیشنهادی را بر چند محور اصلی بیان کردند:

1. ایجاد یک لینک و پل ارتباطی میان این گروه ومسئولین و نهادهای ذیربط در بخش زراعت افغانستان

2. تقاضا برای انجام رأی زنی ها و گفت وگوهای لازم با مسئولین و رفع مشکلات برای أخذ مجوز های مورد نیاز

3. اشاره به  محدودیت خارج شدن دانشجویان از کشور و مشکل اتمام نیافتن طرح ها و پروژه های دانشجویی در افغانستان

4. درخواست برگزاری کلاس های فنی وحرفه ای نظیر عکاسی، برق ساختمان، کشت گلخانه، پرورش قارچ و...توسط سازمان ملل برای دانشجویان و استفاده از استادان افغانستانی برای تدریس

5. برگزاری جشنواره های علمی فرهنگی و ورزشی برای استعداد یابی و شناخت نخبگان جامعه مهاجر در ایران به ویژه کودکان ،جوانان و دانشجویان درزمینه های مختلف

و در خاتمه ضمن ابراز خرسندی از طرح اتاق فکر جناب سرکنسول، اعضای گروه آمادگی خود را برای همکاری در این زمینه اعلام داشتند. واز اینکه در جلسات و نشست های بعدی پذیرای دیگر پیشنهادات گروه باشند ابراز امیدواری کردند.همچنین درجهت ارتقا گروه خواستار پیشنهاداتی از طرف سرکنسول شدند.

با آرزوی زندگی همیشه سبز برای شما
رویش سبز افغانستان.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات